Обробка дерева на верстатах з ЧПУ

станок с ЧПУ

 

Як обробляється деревина на верстаті з ЧПУ

Верстат з ЧПУ це – верстат виконує певну послідовність операцій із заздалегідь закладеної в нього програмі.

Фрезерні верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ) в деревообробній промисловості (обробка: масиву дерева, деревних плит, фанери) в даний час є пріоритетними. Все частіше і частіше підприємства, що спеціалізуються в даній сфері виробництва, набувають такі верстати і цьому є просте пояснення.

Виготовлення на верстатах з ЧПУ сьогодні – це найнадійніший, найшвидший, економічно вигідний метод у виробництві різної продукції з деревини, наприклад: кахлів, різьблених предметів меблів, рам, ікон, панно, предметів інтер’єру, дверей та сходів. Також варто зазначити, що за допомогою такого верстата виготовити тривимірний виріб, прес-форму або кліше зовсім не складе труднощів. Тому їхня популярність з кожним днем ​​стрімко зростає.

Переваги фрезерних верстатів при виробництві виробів з дерева полягає у легкості керування, точності та швидкості. При виготовленні різьблених дерев’яних виробів оператору верстата достатньо лише завантажити файл-зображення в програму верстата і ця унікальна машина точно і якісно зробить найскладніші візерунки.

Технологія деревообробки:

Різьблення на фрезерному верстаті з ЧПУ, як правило, проходить поетапно: спочатку чорнове, а потім чистове гравіювання. Саме фрезерування деревини на кожному етапі виготовлення виробу має проходити з певною глибиною, тобто до уваги береться задана товщина шару вихідного матеріалу знімається фрезою безпосередньо за один прохід. Якщо візерунок потрібен неглибокий, він виконується фрезою за один прохід. Але якщо виріб вимагає більшого зняття шару, то фреза легко робить потрібне 2-3 і більше проходів, причому останній (чистовий) прохід виконується з невеликою глибиною різу (це необхідно для більш чистої обробки поверхні).

Завдяки тому, що до фрезерних верстатів з ЧПУ підключається спеціальний поворотний пристрій, який перетворює рух, крім фрезерування листових матеріалів можна ще обробляти різні циліндричні заготовки: фрезерувати або проточувати труби, фрезерувати керамічні фази, виточувати балясини, виготовляти різну сувенірну продукцію.